Senso 1 en 2, het grootste renovatie en verduurzamingsproject van Europa. Het betreft namelijk niet alleen het dak maar de hele schil en zelfs in de appartementen zijn duurzame oplossingen toegepast. Met als eis alle werkzaamheden binnen 2 jaar af te ronden is een goede planning essentieel. Voor ons de uitdaging om in 1 jaar 23.570 m2 dak te verduurzamen.
Senso 1 & 2 het grootste verduurzamingsproject
Opdrachtgever
QBuild
Bijzonderheden
- Senso 1: 409 appartementen verdeeld over 15 complexen
- Senso 2: 530 appartementen verdeeld over 17 complexen
- Grootste verduurzamingsproject
- Dakwerkzaamheden binnen 1 jaar uitgevoerd
- Waarborgen planning
‘Ondanks de omvang en de strakke planning liep Patina voorop, werd er meegedacht en de planning continu gewaarborgd. Een grote uitdaging omdat je ook afhankelijk bent van de weersomstandigheden. Met heel veel inzet was het mogelijk om binnen 1 jaar de dakwerkzaamheden op Senso 1 en Senso 2 af te ronden met uitzondering van de bergingen. Het renoveren van 23.570 m2 in 1 jaar is echt uniek!’
– Milko Derks, IPR Vastgoedmanagement
Lees hier het hele interview.

Meer weten over dit project?
Kom samen dakdenken
Over verduurzaming van uw dak bijvoorbeeld?
Of over we u verder kunnen ontzorgen?












































Projecten waar we trots op zijn
Logisch met zulke vakmensen
Dak van de Toekomst in Bussum
Wat ooit een ambitieus idee was, wordt nu werkelijkheid. In Bussum zijn we gestart met de dakrenovatie van 12 sociale huurwoningen voor de Alliantie. Het is niet zomaar een renovatie, maar een totaal vernieuwd project waarin duurzaamheid, innovatie en samenwerking samenkomen. Wethouder Barbara Boudewijnse van gemeente Gooise Meren legde tijdens de kijkmiddag de laatste ‘pocket’ op het eerste groene dak. Deze pocket met beplanting is onderdeel van een lichtgewicht, circulair en biobased daksysteem.
Bekijken
‘De Toonladder’ Carusostraat Almere
‘De Toonladder’ een woonzorgcentrum midden in de Muziekwijk in Almere. Het is een leefgemeenschap voor ouderen met appartementen en aanleunwoningen waar ouderen zelfstandig kunnen wonen met de nodige zorg. Een complete renovatie van een U-vormig dak, zowel schuin als plat. Het was ernstig verouderd en had een matige isolatiewaarde. Een nieuw isolatiepakket met een Rc van 6.3 is aangebracht. Op het ronde gedeelte werd een mooie rode mineraal als dakbedekking toegepast en op het platte gedeelte is grind aangebracht. Daarna zijn de zonnepanelen opnieuw geplaatst. Een duurzaam, goed geïsoleerd dak met een mooie ‘Patina’ rode uitstraling.
Bekijken